Maria koos oma kassi Slavaga, taustaks teos Pentaptühhon I  Maria with her cat Slava, on the background The Pentaptych I

EST

Maria Evestus on Eesti maalikunstnik ja illustraator.
Tema loomingut iseloomustab soe illustratiivsus, mis oma dekoratiivsuses koos tuttavate ja tihti lausa kitšlikult armsate elementidega kutsub pahaaimamatu vaataja oma mängumaailma. Evestuse loodud maailmadega lähemalt tutvudes ilmnevad tuttavlikud lood ja tegelased, kes leiavad läbi jutulõngade unenäolise segunemise omale uusi tähendusi ja lahendusi. Siin rändab mutinahkses vammuses üksik teismeline Põial-Liisi, siin libistab Punamütsike Reinuvaderiga kurejooki, haugates peale kuldõuna. 
Vormiliselt domineerivad rütm, sümmeetria, nihe, piiratud palett ja polaarsed vastandid. Kohtame muinasjututegelasi, mänguasju, kasse, müütilisi olevusi ning korraga nii sümbolistlikku, pop-sürrealistlikku kui ka sakraalset õhustikku, mis on teostatud pidevalt muutuvas ja arenevas kihilises segatehnikas, kus kohtuvad kollaaž, digimanipulatsioon, joonistus, akvarell, kangad, akrüülmaal ja muudki.

 

Maria: "Olen inspireeritud oma lapsepõlvest, sümbolismist, muinasjuttudest, iidsestest kunstidest, psühhedeeliast ja pop-sürrealismist. Proovin hoida oma teosed kerged, peaaegu lihtsameelsed, samal ajal püüdes neid tasakaalustada universaalsete müstikast, filosoofiast, metafüüsikast ja religioonivallast pärit tarkustega, luues seeläbi visuaalseid jutukesi, milles kasutan värvi, tehnikat ja sümboleid, et kutsuda vaataja psüühe oma mängumaailma. Lahtirulluvad lood sõltuvad vähemalt samapalju vaatajast, kui loojast."

 

ENG

 

Maria: "I'm inspired by my childhood, symbolism, fairy tales, ancient art, psychedelia and pop-surrealism. Keeping it light to almost verging on silliness, yet trying to balance with some universal mystic principles, creating little visual stories that use colour, technique and symbols to connect with the viewer through their psyche. The unfolding of the stories depends as much on the viewer as it does on the creator."