Maria koos oma kassi Slavaga, taustaks teos Pentaptühhon I  Maria with her cat Slava, on the background The Pentaptych I

EST

Maria Evestus (s. 1986, Kuressaares) alustas karjääri maalikunstnikuna aastal 2010  ja tänaseks on ta Eestis korraldanud 20 isiknäitust ning osalenud enam kui neljakümnel ühisnäitusel Eestis ja Soomes.

Evestuse teosed on inspireeritud keskaegsest ja sakraalkunstist, müstitsismist, muinasjuttudest, müütidest, popsürrealismist, psüheedeeliast ja loodusest. Tema looming mõjub korraga nii naiivselt kui elutargalt, see on otsekohene ent mitmesti mõistetav. Peamisteks märksõnadeks on rütmid, sakraalsus, iidsus, pop, sümmeetria, nihe, dekoratiivsus, jutustavus.

Evestuse loomingut leidub mitmetes erakogudes Eestis, Soomes, Saksamaal ja Inglismaal.

 

ENG

Maria Evestus (born 1986 in Kuressaare, Estonia) started her career as a painter in 2010. To this date she has shown her work in twenty solo shows in Estonia and over forty joint shows in Estonia and Finland.

Her work is inspired by sacral art, preraphaelites, mysticism, pop-surrealism, myths, plychedelia and fairy-tales. The main keywords here are ancient, pop, symmetry, deviation, decorative, narrative, symbolism.

M. Evestus' works are part of many private collections in Estonia, Germany, Finland and the UK.